Yükleniyor...

Likya Yolu: Adrasan – Kekova

5 GÜN – 4 GECE

YANARTAŞ – ÇIRALI – OLYMPOS – ADRASAN – GELİDONYA FENERİ – TYBERİSSOS – KALEKÖY – ÜÇAĞIZ – APERLAİ -KEKOVA – BATIK ŞEHİR – SİMENA – GÖKKAYA – ANDRİAKE

Antik Likya yollarının Akdenizle kucaklaştığı unutulmaz bir yürüyüş…

Kekova bölgesindeki gizemli Likya kentlerini merkeze alan beş günlük bu program tanrıların sönmeyen ateşi Yanartaş’a yapılacak kısa bir ısınma yürüyüşü ile başlar. Olympos antik kentini takiben yapılan Gelidonya Feneri yürüyüşünden sonra batıya, Kekova adasına ve Sıçak yarımadasına uzanır. Likya Medeniyetinin az bilinen kentlerinden Tyberissos da kapsayan rotalar bölgedeki küçük ve gizemli Likya kentlerinden geçer.

Biraz yorulmayı göze alan ortalama sağlık ve kondisyondaki herkesin yürüyebileceği, tarihin ve mavinin iç içe geçtiği parkurlar, unutulmaz manzaralar sunan antik yerleşimlerden ve Akdeniz’in turkuaz sahillerinden geçer. Yürüyüşler boyunca yüzme molaları verilir. Yürüyüşler küçük sırt çantaları ile yapılır ve katılımcıların yürüme istek ve performanslarına göre alternatif rotalar sunulur. Konaklamalar doğayla içi içe, sakin ve huzurlu butik otellerde ve bungalovlarda yapılır.

TARİHLERÖZET PROGRAMFİYATLARS.S.SDETAYLI PROGRAM ve REZERVASYON BENZER PROGRAMLAR
Likya Yolu: Adrasan - Kekova16 - 20 Kasım 2024
5 Gün
3+
1. Gün

Ulupınar – Yanartaş | 6km | 2,5 saat

2. Gün

Karaöz – Gelidonya Feneri – Adrasan| 8 veya 18 km | 3+4 saat

3. Gün

Tyberissos – Kaleköy | 8 km | 3 saat

4. Gün:

Üçağız – Aperlai | 9 km | 3 saat Batışehir tekne gezisi

5. Gün:

Kaleköy – Kapaklı – Andriake | 12 km | 4 saat

LİKYA YOLU | ADRASAN –  KEKOVA 5 gün – 4 gece

NAKİT/BANKA HAVALESİ PEŞİN

20.680tl

KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ (Tüm Kartlar)

GEÇERLİ İNDİRİMLER:

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Morgezi programlarından herhangi birine katılmış olanlar için geçerli devamlı müşteri indirimi: 10%

FİYATA DAHİL

Antalya Havalimanından başlayarak program boyunca tüm Kara ve Deniz Transferleri

Belirtilen otellerde 4 gece iki kişilik odalarda Konaklama

Başlangıç günü hariç lezzetli ve doyurucu Kahvaltılar

Son gün hariç lezzetli ve doyurucu Akşam Yemekleri

Kekova batıkşehir tekne gezisi

Yürüyüşlerde ambalajlı içme suyu

Rehberlik

Bahşişler

1618 sayılı yasaya uyarınca Tur Sigortası

Turizm Ajansı Payı

KDV

FİYATA DAHİL DEĞİL

Buluşma noktalarına ulaşım

Öğle yemekleri Yemeklerde alınan içecekler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yürüyebilir miyim?
Yürüyüş parkurları teknik zorluk içermez. Ortalama sağlık ve kondisyondaki herkesin yürüyebileceği şekildedir. Ayrıca dilersen bazı günlerde yürüyüş mesafeni kendin seçebilirsin. Yine de çok günlü yürüyüş yapacağını ve zaman zaman kayalık zeminde yürüyüp yorulacağını unutma! Aşırı kiloluysan, herhangi bir sağlık sorunun varsa, ya da tereddüttün varsa bizimle iletişime geç.
Rotalar zor mu?
Program sağlık problemi olmayan herkesin katılımı düşünülerek planlanmıştır. Her bir günün zorluk derecesi farklı olmakla birlikte ortalama zorluk ORTA dır. Parkur uzunlukları tempodan ziyade doğayı hissederek keyifle yürüyecek şekilde ayarlanmıştır.
Ne taşıyacağım?
Yürüyüşler küçük sırt çantası ile yapılır. Parkurun durumuna göre su, atıştırmalık, mayo ve havlu taşıman beklenebilir Bavulun ise araşla bir sonraki konaklama noktasına transfer edilir..
Nerede kalıyoruz?
Yürüyüş ruhuna uygun, gürültüden uzak, bazen deniz kenarındaki bazen tepelerdeki küçük otellerde kalıyoruz. Temizlik, rahatlık ve keyif garanti ancak lüks bekleme. Otel bilgilerine Konaklama Bilgilerinden ulaşabilirsin.
Ne getirmeliyim?
Yürüyüş boyunca giyeceğin 1-2 tişört; ensek, rahat bir alt; haftalık yürüyüşe uygun, ayağını rahat ettirecek, bileğini saran bir yürüyüş ayakkabısı; bolca yüzeceğin için mayo ve taşıması kolay olsun diye bir mikro havlu; suyunu atıştırmalığını taşıyacağın küçük bir sırt çantası, güneş gözlüğü ve güneş kremi, varsa Müze kartın … Bir de bolca neşe…
Ne Kadar Harcarım?
Programda gizli maliyetler yok ve bahşiş toplanmıyor. Otellerde çay ve kahve ücretsiz. Yürüyüşten önce günlük suyunu da ücretsiz alabilirsin. Sadece öğlen yemekleri ve kapalı içecekler için piyasa fiyatlarında ödeme yaparsın.
Program Beğen 58

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url