Yükleniyor...

St. Paul Yolu: Eğirdir – Yazılı Kanyon

4 GÜN -3 GECE

EĞİRDİR – SİVRİ TEPE – DAVRAZ – KASNAK MEŞESİ ORMANI – GÖKDERE – TOTA – ADADA – SÜTÇÜLER – YAZILI KANYON  

Anadolu coğrafyasında Akdeniz sahillerinden Toroslara iz bırakan bir yürüyüş…

Milattan sonra 46 yılında Aziz Paul ve arkadaşlarının Hristiyanlığı yaymak amacıyla yaptıkları yolculuğa ithafen Aziz Paul Yolu olarak isimlendirilen yürüyüş yolu, Torosların eteklerindeki doğal güzellikleri bölgenin yerel kültürü ve antik kentlerle birleştirerek yürüyenlere doyumsuz bir keyif sağlar. Toplam uzunluğu yaklaşık 500 km olan yol, Antalya yakınlarındaki Perge ve Aspendos’tan iki kol halinde başlayarak Adada Antik Kentinde birleşir ve Isparta’nın Yalvaç ilçesinde sona erer. Yer yer iki binlere varan irtifalardaki parkurlara, endemik bitkiler ve büyüleyici bir doğa hakimdir.

Dört günlük seçilmiş St. Paul Yolu kuzey parkurlarından oluşan bu program Eğirdirin balkonu olan Sivri tepeye yapılacak çıkışla başlar, devamında Davraz Dağının etklerinden Kovada gölü manzarası eşliğinde Kasnak Meşesi Ormanına yapılacak yürüşle devam eder. Andıç ağaçlarının çevrelediği tota yaylasından Adada Antik Kentinin antik taş yollarına uzanan program Yazılı Kanyona yapılacak dik bir inişle sona erer.

TARİHLERÖZET PROGRAMFİYATLARS.S.SDETAYLI PROGRAM ve REZERVASYON BENZER PROGRAMLAR
St. Paul Yolu: Eğirdir - Yazılı Kanyon
5 - 8 EKİM 2024
4 Gün
3+
1. Gün

Eğirdir – Sivri Tepe | 6 km | 3 saat

2. Gün:

Davraz – Kasnak Meşesi Ormanı – Yukarı Gökdere | 16 km | 6 saat

3. Gün:

Tota – Adada – Sütçüler | 12 km | 6 saat

4. Gün:

Sütçüler – Yazılı Kanyon | 6km | 4 saat

St. Paul Yolu | Eğirdir – Yazılı Kanyon

4 gün – 3 gece

NAKİT/BANKA HAVALESİ PEŞİN

13.480tl

KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ (Tüm Kartlar)

GEÇERLİ İNDİRİMLER:

1 Ocak 2019 tariniden itibaren Morgezi programlarından herhangi birine katılanlar için geçerli devamlı müşteri indirimi: 10%
Üç kişi ve daha fazla katılımlar için geçerli Grup İndirimi: 10%

FİYATA DAHİL

Antalya Havalimanından başlayarak program boyunca tüm Transferler
Belirtilen otellerde 3 gece iki kişilik odalarda Konaklama
Başlangıç günü hariç lezzetli ve doyurucu Kahvaltılar
Son gün hariç lezzetli ve doyurucu Akşam Yemekleri
Yürüyüşlerde ambalajlı içme suyu
Yazılı kanyon giriş bedeli
Rehberlik
Bahşişler
1618 sayılı yasa uyarınca Tur Sigortası
Turizm Ajansı Payı
KDV

FİYATA DAHİL DEĞİL

Buluşma noktalarına ulaşım
Öğle yemekleri
Yemeklerde alınan ambalajlı içecekler

Yürüyebilir miyim?

Yürüyüş parkurları teknik zorluk içermez. Ortalama sağlık ve kondisyondaki herkesin yürüyebileceği şekildedir. Ayrıca dilersen bazı günlerde yürüyüş mesafeni kendin seçebilirsin. Yine de çok günlü yürüyüş yapacağını ve zaman zaman kayalık zeminde yürüyüp yorulacağını unutma! Aşırı kiloluysan, herhangi bir sağlık sorunun varsa, ya da tereddüttün varsa bizimle iletişime geç.

Rotalar zor mu?

Program sağlık problemi olmayan herkesin katılımı düşünülerek planlanmıştır. Her bir günün zorluk derecesi farklı olmakla birlikte ortalama zorluk ORTA dır. Parkur uzunlukları tempodan ziyade doğayı hissederek keyifle yürüyecek şekilde ayarlanmıştır.

Ne taşıyacağım?

Yürüyüşler küçük sırt çantası ile yapılır. Parkurun durumuna göre su, atıştırmalık, mayo ve havlu taşıman beklenebilir Bavulun ise araşla bir sonraki konaklama noktasına transfer edilir..

Nerede kalıyoruz?

Yürüyüş ruhuna uygun, gürültüden uzak, bazen deniz kenarındaki bazen tepelerdeki butik otellerde kalıyoruz. Temizlik, rahatlık ve keyif garanti ancak lüks bekleme. Otel bilgilerine Konaklama Bilgilerinden ulaşabilirsin.

Ne getirmeliyim?

Yürüyüş boyunca giyeceğin 1-2 tişört; ensek, rahat bir alt; haftalık yürüyüşe uygun, ayağını rahat ettirecek, bileğini saran bir yürüyüş ayakkabısı; bolca yüzeceğin için mayo ve taşıması kolay olsun diye bir mikro havlu; suyunu atıştırmalığını taşıyacağın küçük bir sırt çantası, güneş gözlüğü ve güneş kremi, varsa Müze kartın … Bir de bolca neşe…

Ne Kadar Harcarım?

Programda gizli maliyetler yok ve bahşiş toplanmıyor. Otellerde çay ve kahve ücretsiz. Yürüyüşten önce günlük suyunu da ücretsiz alabilirsin. Sadece öğlen yemekleri ve kapalı içecekler için piyasa fiyatlarında ödeme yaparsın.

Program Beğen 22

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url